Rolex

28 Luty, 2008

NOWA ŚWIĘTA I DZIESIĘCIU ZBĘDNYCH LUDZI

Filed under: salon24 — Rolex @ 15:19 UTC
Tags:
Krzysztof Janik „przypomniał sobie”, że po tragicznej smierci dziesięciu górników w jastrzębskiej kopalni zlecił wykonanie raportu o nieprawidłowościach w górnictwie. Przygotowaniem raportu zajmowało się Międzyresortowe Centrum ds. Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu.

Raport pokazywał, w jaki sposób kryminalna mafia okrada polskie kopalnie i jakie są mechanizmy kradzieży. Mechanizmy, których skutkiem była smierć dziesięciu ludzi i rany kolejnych kilkunastu. Leszek Miller „nie przypomina” sobie szczegółów raportu, minister Janik wiedzę raportową sobie przyswoił, ale wraz z upływem czasu ją „zapomniał”. Wiedzę o kryminalnych praktykach w polskim węglu wydawała się posiadać Barbara Blida, ale pod wpływem karygodnych szykan prokuratorskich odebrała sobie zycie, czym utrwaliła stan „zapomnienia” i bezkarności.

Wydawać by się mogło, że odtworzenie raportu jest istotne choćby z tego powodu, że pozwoliłoby uniknąć ewentualnych przyszłych tragedii.

Wydawać by się mogło, jesli założyłoby się, że żyjemy w kraju, w którym podmiotem są obywatele, również i ci zarabiający poniżej 2.000 złotych miesięcznie.

Ale żyjemy w kraju, w którym od lat kilkunastu upodmiotowione są „gangi” wywodzące się w prostej linii od międzynarodowej organizacji przestępczej znanej pod nazwą: „Międzynarodówka Komunistyczna”. Ta apolityczna struktura grabiła i mordowała jawnie przez ponad pół wieku, kilkanaście lat temu jednak, w wielu krajach, zdecydowała się zejść do podziemia pozostawiając polityczne ekspozytury działające pod szyldami różnych socjal-demokracji, przy czym szyld nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, bo kryminaliści są kryminalistami niezależnie od osobistych poglądów, a to co ich łaczy, to wspólny zbójecki fach.

Brak pamięci przyczyn spalenia zywcem dziesięciu jakichś tam polskich górników nie może dziwić, jako że mafia ma na swoim koncie miliony istnień ludzkich. Dziesięciu stało się „statystyką” kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Nieco inaczej z Barbarą Blidą. Ta jest już jednostką o której pamietać należy, a mile widziane w gangsterskim światku jest wtykanie podobizny samobójczyni w klapę, co również niezaskakujące. Lud jest nawozem historii i jest go zawsze w nadmiarze, co zauważali już władcy Rosji, o komunistycznych władcach Rosji nie wspominając. „Fachowców” brakuje zawsze, stąd każda strata bolesna.

Przy okazji opisanych powyżej przypadków pamięci i amnezji nie sposób nie docenić trafnej obserwacji urzędującego premiera, któremu Polska jawi się niczym Irlandia. Doprecyzować należy tylko, że Północna. Podobnie jak w Ulsterze funkcjonują w naszym kraju dwie odrębnie cywilzacyjne. W odróznieniu od Ulsteru brak jest jednak szans na porozumienie. Porozumienie może dokonywać się bowiem pomiędzy narodami, kulturami, partiami politycznymi, w imię takiego dobra nadrzędnego, jakim jest życie ludzkie. Pomiędzy jakąkolwiek wspólnotą polityczną a gangiem zgody być nie może, bo dla gangu życie ludzkie wartość ma o tyle, o ile jest to życie członka mafijnej struktury, a pamięć i szacunek zdobywa się poprzez utrzymanie omerty aż do samego końca.

Szczęśliwy w całej tej sytuacji jest ostry i czytelny podział. Pomiędzy ludźmi uczciwymi (choć niedoskonałymi) i bandytami. Cieszy, że bandyci mają na tyle odwagi (albo bezczelności), że z przynależnością do kryminalnego świata się nie kryją, już to demaskując się „efektem niepamięci”, czy afiszując ze swoimi świętymi w klapie. To wszystko powinno oszczędzić policji trudu w typowaniu, namierzaniu i e l i m i n o w a n i u bandytów z przestrzeni publicznej. Nie, uprzedzę głosy oburzenia, nie chodzi mi o fizyczną eliminację! No chyba, że stawialiby opór. Każdy policjant ma prawo do uzycia broni w takich sytuacjach, czyż nie?

A póki co, w związku z zaginionym raportem, wspomnijmy tamtych dziesięciu. Przecież to byli nasi rodacy.

komentarze (16)

Reklamy

1 komentarz »

  1. […] WordPress.com « NOWA ŚWIĘTA I DZIESIĘCIU ZBĘDNYCH LUDZI […]

    Pingback - autor: JUST TRY TO FREE IRELAND « Rolex — 28 Luty, 2008 @ 21:27 UTC | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: