Rolex

24 Luty, 2008

QUIZ: CZY SĄ W SALONIE CHŁOPACY ZE WSI?

Filed under: chorzy z nienawiści — Rolex @ 17:40 UTC
Tags:

Zgoda, zgoda, podział na tych „ze wsi” i tych z „miasta” jest prostacki, jak mało który. To była prowokacja! Oczywiście dla jakości, a przede wszystkim szczerosci i bezinteresowności blogowania, fakt, czy któren ze wsi, czy nie, żadnego znaczenia nie ma, bo i mieć nie może!

Poniższy quiz jest czystą zabawą pozwalającą na oderwanie się od bieżącej polityki, tym bardziej wskazaną, że ostatnio w polityce nic się nie dzieje, ludzie wracają sznurami samochodów do Ojczyzny na święta Bożego Narodzenia, wróć: na stałe; na wszelkich liniach od Berlina po Moskwę odprężenie, a poniedziałek został ogłoszony Dniem Radości Narodowej, po czym od razu można poznać jakość nowej władzy, jako że za poprzedniej radości było ani krzty, tylko ponuractwo i twarze wykrzywione wściekłością (proszę się uśmiechnąć 🙂 jesteście w ukrytej kamerze).

Rolex: QUIZ: CZY SĄ W SALONIE CHŁOPACY ZE WSI?

Wracając do naszej niewinnej zabawy. WSI. Pytanie 1 (werbel w tle, przygaszone światło) CZY UWAŻASZ, ŻE:

a) Wojskowe Służby Informacyjne dokonały wewnetrznego samooczyszczenia zrywając po roku 1989 prostą podległość GRU i wraz z nadejściem daty (tu: wpisać datę) stały się suwerennym tworem służącym wyłącznie narodowi polskiemu i interesom Rzeczpospolitej? Rosjanie na wieść o wyniku obrad okrągłego stołu i pierwszych polskich atrybutach niepodległości natychmiast zerwali wszelkie kontakty z dotychczas podległymi im służbami i zaniechali jakichkolwiek prób infiltracji.

b) Wojskowe służby informacyjne nigdy nie zerwały łaczności z radzieckimi, a później rosyjskimi służbami specjalnymi, stając się narzędziem za pomocą którego nasz sąsiad ze Wschodu próbował realizować swoje gospodarcze i polityczne cele.

JEŚLI wskazałeś na wypowiedź a) jako wypowiedź prawdziwą możesz spokojnie zająć się świętowaniem Dnia Radości Narodowej, jeśli wskazałeś na odpowiedź b) jest popierniczonym frustratem (-ką) i psychopatą (-ką), ale możesz bawić się dalej.

a) Czy współczesna Rosja pod rządami Putina realizuje politykę odbudowy wielkomocarstwowej pozycji na arenie międzynarodowej poprzez tworzenie narzędzi skutecznego ekonomicznego nacisku w postaci regulowanej przez władze Federacji Rosyjskiej polityki surowcowej (wydobycia i dostaw)?

b) Czy też może współczesna Rosja odczytuje samą siebie jako jedno z wielu, demokratycznych państw prawa, o sile głosu równej Polsce, Czechom i Słowacji (każdemu krajowi z osobna, rzecz jasna); w polityce międzynarodowej kieruje się uznaniem granic ukształtowanych po 1991 roku, ambicje mocarstwowe są jej obce, a w działaniach swoich służb kieruje się mechanizmami obywatelskiej kontroli jako warunkiem niezbędnym dla funkcjonowania współczesnej demokracji liberalnej?

JEŚLI wskazałeś na odpwiedź b)… wygrałeś nagrodę specjalną KOMPATYBILNOŚCI Z DONALDEM! Masz prawo do dokonania zakupu gumy do żucia i nadziei, że autor kiedyś zwróci Ci zainwestowane tak pomysłowo pieniądze. Jesli wskazałeś na odpowiedź a)… Powinieneś się leczyć! Niemniej możesz uczestniczyć w dalszej części zabawy.

a) Szukając ewentualnych powiązań biznesowych; śladów rosyjskiej penetracji ekonomicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby związane z sektorem paliwowo-energetycznym, osoby związane w przeszłości w sposób jawny (funkcjonariusze) bądź niejawny (współpracownicy) z PRL-owskimi służbami specjalnymi i ze służbami, w których nigdy nie dokonała się weryfikacja kadr. Osób realizujących potencjalne zadania medialne służb rosyjskich należy szukać wśród potentatów na rynku medialnym.

b) Szukając ewentualnych powiązań biznesowych; śladów rosyjskiej penetracji ekonomicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na osoby związane z sektorem dostaw płodów rolnych na miejskie rynki i bazary (zwłaszcza te nielegalne), handel obwoźny i obnośny. Osób realizujących potencjalne zadania medialne służb rosyjskich należy szukać wśród gazetek ściennych w zakładach pracy, radiowęzłach szkolnych i rozgłośniach harcerskich.

JEŚLI wskazałeś na odpowiedź b) nadajesz się na szefa MSWiA. Jeśli wskazałeś na odpowiedź a)… musisz usłyszeć prawdę: jesteś chorym z nienawiści psycholem, ale bawisz się dalej!

a) piatkowe gonitwy za Antonim Macierewiczem i archiwum WSI wynikały z uznania przywołanego A. Maciereiwcza za osobę całkowicie niepoważną i pozbawioną znaczenia, a rzeczone archiwa za stos wyprodukowanej makulatury. Powołanie przez min. Grasia nowej 12 osobowej komisji wersyfikacyjnej potwierdzi słuszność powyższej tezy.

b) W wyniku działalności komisji weryfikacyjnej, likwidacji WSI, jakikolwiek byłby zakres uchybień i zaniedbań, naraziło poważne, powiązane z rosyjskimi interesy na straty i ryzyko dekonspiracji. Stąd naciski na nowopowołany rząd w celu podjęcia działań niwelujących skutki szkodniczej działalności poprzedniego, a przede wszystkim na pilne pozyskanie wiedzy na temat podjętych (tajnych) działań neutralizujących rosyjskie zagrożenie, stąd dostarczające tyle emocji pościgi po warszawskich ulicach i lotniskach.

JEŚLI wskazałeś na odpowiedź a) jesteś europejczykiem pełną gębą, jeśli na b) zachowujesz się jak moralny karzeł, twoja postawa jest hańbiąca i czyta się to hadko, ale pozostajesz w grze.

I OSTATNIE PYTANIE ZWIĄZANE Z TYTUŁEM QUIZZU:

Salon24 dzięki pracy jego założycieli, a zwłaszcza dzięki uczestnictwu tych znanych, a także tych anonimowych blogerów, staje się mniejscem kształtowania się opinii dla … (tu wpisać szacowaną liczbę). Jeśli uznałeś, że w Polsce toczy się gra, w którą zaangażowane są służby obcego mocarstwa, traktującego nasz kraj jako strefę wpływów, co więcej: jest to gra o duże pieniądze, jeśli w grze tej biorą udział osoby z listy najbogatszych Polaków, czołowe media i dziennikarze, to również i w Salonie musi byc ktoś ze WSI! Musi być to bloger aktywny, inteligentny, reagujący na różne wydarzenia medialne, ale reagujący szczególnie intensywnie (bądź poprzez wytworzenie szumu informacyjnego, bądź atakujący wprost) przy okazji kluczowych zdarzeń na froncie walki o polską n i e p o d l e g ł o ś ć. Czy uznajesz zasadność takiego pytania?

a) TAK

b) NIE

JEŚLI odpowiedziałeś NIE – pomimo ciężkich schorzeń jesteś demokratą, jesli odpowiedziałeś: TAK – NIE MA JUŻ DLA CIEBIE RATUNKU, CHORY Z NIENAWIŚCI POJE…IE!

komentarze (23)

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: