Rolex

21 Luty, 2008

TRAFILI!

Filed under: tarcza — Rolex @ 12:22 UTC
Tags:

Jeśli ktoś myślał, że antyrakietowa tarcza to bujda na resorach, dzisiaj już tak myśleć powinien przestać. „Trafili!” – rozległo się od Warszawy przez Moskwę do Pekinu i tym samym wyścig zbrojeń wkroczył w nową fazę. O wygranej będzie teraz decydowało nie tyle to, ile głowic się ma, ale ile głowic przeciwnika da się zniszczyć, zanim dolecą do celu. Pentagon kroczy drogą wskazaną przez Reagana: jak wymyslić system, który tych drugich wykończy ekonomicznie (na tyle drogi, że przeje dużą częsć owoców wzrostu ekonomicznego).

Przezabawne było rozgrywanie polskich mediów, które dały się wciagnąć w sprytną grę ze spadającym satelitą. Klasyczny przykład, jak tresuje się demokratyczne społeczeństwa przy uzyciu mediów (pomijam zasadność bądź niezasadność projektu „polskiej” tarczy).

Najpierw „dowiedziało się”, że lada moment na głowę zwali się kupa żelastwa. MON w stanie najwyższej gotowości bojowej, broń krótka, długa i mysliwska wymierzona w niebo w oczekiwaniu na żelaznego amerykańskiego predatora!

Ludność gotowa do masowych ucieczek do schronów, wszystcy modlą się, żeby spadło na szopę sąsiada (najlepiej na jego nowy wózek).

Po dniach kilku: hurra! Bohaterscy Amerykanie podejmą się uratowania nas przed oczywistą zagładą i „zestrzelą” grożącego nam intruza. Czy się tylko uda? Chmury, deszcz… Czy dziarski działonowy o wyglądzie Bruce’a Willisa nie chybi?

Nie chybił. Założę się, że procent chętnych do zainstalowania tarczy w Polsce zwiększył się i to znacznie!

Pomijam polityczne znaczenie tarczy. Ja bym zainstalował! Ale manipulacje demokracją bawiły mnie zawsze. Cóż, nie jestem demokratą. A państwo jak? Odetchnęliście z ulgą?


Pozdrawiam

Reklamy

1 komentarz »

  1. Bravo! dobry tekst z podtekstem.To co lubie!
    Trudno polemizowac, bo nie mozna polemizowac z prawda.Dodac jedynie pragne, ze tak do przodu Ameryka wcale nie jest bo juz Rosja w koncu 2005 zestrzelila swojego satelite szpiegowskiego,ktory biedaczek krazyl wokol ziemi lat 20-cia i sie wysluzyl.Ale to drobny dodatek do tego.W dalaszym ciagu uwazam, ze tarcza i nawet przylbica Polsce nie bardzo jest potrzebna.Ciszej jedziesz, dalej dojedziesz.Cos w tym jest.Czy z tarcza, czy bez przykladowo Rosja swoim uzbrojenienm aktualnym dzisiaj nas przyslowiowa czapka nakryje.Troche realizmu naszym politykom trzeba wszczepiac tak jak szczepionke przeciw grypie.
    Pozdrawiam i zasylam wyrazy szacunku

    Komentarz - autor: Roman Strokosz — 21 Luty, 2008 @ 12:55 UTC | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: