Rolex

5 Grudzień, 2007

ĆWICZENIA PROBABILISTYCZNE

Filed under: salon24 — Rolex @ 15:23 UTC
Tags: , ,
Jak być swiadomym odbiorcą tysięcy docierających do nas informacji nie mając jednocześnie szansy na naoczne ich potwierdzenie? Komu wierzyć, a komu nie? Jaką metodę zastosować przy ocenie wiarygodności nie ruszając się sprzed ekranu komputera?”Miś koala opluł swojego opiekuna w australijskim Zoo” na przykład. Opluł? Nie opluł? Czy to bezczelne łgarstwo i Miś powinien wystapić o ochronę dóbr osobistych (w Hiszpanii już niedługo bedzie mógł ustanowić pełnomocnika – szympansa)? Czy może opluł, ale nie miał intencji, tylko mu się odkrztusiło? A może redaktorowi jakiejś mało poważnej gazety brakowało artykułu do pełnej szpalty i wiadomość wysnuł z brudnego palca?

Historia z misiem koala, jakkolwiek nie byłaby ciekawa, wpływu na nasze życie nie ma. Co innego historie dotyczące naszego spraw gospodarczych, politycznych, etc…

Spróbowałem dzisiaj zrozumieć na czym polega awantura wokół TVP. Na podstawie doniesień medialnych odtworzyłem sobie dwa warianty probabilistyczne. Wariant pierwszy (demokratyczny): każda kolejna ekipa (działając w granicach prawa) traktowała TVP jako łup polityczny i wykorzystywała jako narzędzie propagandy. Mieliśmy TVP Drawicza (TW), telewizję Kwiatkowskiego i ci fachowcy również wypełniali zadania polityczne, jednak na tyle subtelnie, że np. pani poseł Śledzińska-Katarasińska nie mogła z otwartą przyłbicą stanąć w obronie niezależności mediów z powodu braku dowodów w ręku. Było to powodem frustracji pani poseł i nie dziwota, że sięgała do kieliszka w celu ukojenia skołatanych bezsilnością nerwów. Co innego za rządów Wildsteina/Urbańskiego. Tu sprawa jest ewidentna, jak ewidentny jest FASZYZM.

Dlatego p. poseł, wobec oczywistości oczywistej nie widzi innego wyjscia jak DEFASZYZACJA. Problemem jest jednak to, że sfaszyszowana została Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w związku z czym pojawia się niebezpieczeństwo, że DEFASZYZACJA będzie trudna, o ile nie niemożliwa. I tu pojawia się dramatyczne pytanie: czy pozostawiać socjalistyczny wynalazek jakim jest nadawca publiczny, czy też w duchu liberalnym: prywatyzować? Prywatyzują? Prywatyzują!

Wariant drugi (faszystowski): Nie istniej coś takiego, jak Platforma Obywatelska. Albo: nie istnieje jako realny byt polityczny. Platforma Obywatelska to tylko taka „polityczna pacynka” która wykonuje miny wytwarzane przez dłoń sterowaną mózgiem, który bynajmniej nie jest mózgiem własnym pacynki, ale jakiegoś innego stwora. I atak na TVP nalezy rozumieć jako chęć dokonania fantastycznego geszeftu sprzedaży części rynku medialnego po parcelacji nadawców publicznych na rzecz p.p. Waltera i Solorza (pary w połowie tylko zlustrowanej) w ramach zapłaty za nieustające promowanie pacynki.

Który z wariantów jest bardziej prawdopodobny? Oczywiście, że pierwszy (drogi i szanowny czytelniku, nieuku, durniu, czarna sotnio, faszysto i homofobie). Przyjęcie wariantu drugiego skutkowałoby zaliczeniem Polski do grupy państw oligarchicznych, z fasadową demokracją, rządzoną przez ciemne siły składające się z funkcjonariuszy wyszkolonych w Moskwie!

No i chociaż to pocieszające, że za Kaczorów Putin był groźnym KGBowcem, a od Tuska został demokratą! Czyli: Moskwa już nie taka straszna!

Gdyby zresztą prawdopodobny miałbyć wariant drugi w najbliższej przyszłości zdarzyć by się musiało:

1. Wyczyszczenie, zamknięcie i wyciszenie spraw p.p. Krauzego, Kulczyka, Stokłosy

2. Narastające kłopoty w sprawie budowy Naftoportu i realizacji kontraktu norweskiego

3. Prywatyzacja polskiego sektora paliwowego i przejęcie go przez Rosjan (lege artis).

4. Trudności w sprawie budowy tarczy rakietowej

5. Uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej oddającej w naturze mienie osobom tego mienia pozbawionym przez władze komunistyczne po 1944 roku.

6. Zerwanie z polityką partnerstwa z USA na rzecz realizacji kontaktów polsko-amerykańskich za pośrednictwem UE i NATO.

A wszystko to przecież jest zupełnie nieprawdopodobne!

Pozdrawiam mając nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości.

komentarze (81)

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: