Rolex

19 Październik, 2007

KWESTIA SMAKU

Filed under: salon24 — Rolex @ 18:25 UTC
Tags:
       Jakbym nie szukał tak nie znajduję w programach partyjnych wielu podstawowych odpowiedzi na podstawowe pytania; kampania wyborcza upłyneła pod znakiem taniej erystyki, jedenj złodziejki i dywagacji: kto z kim spał (posłanka z burmistrzem, posłanka z oficerem, czy oficer z burmistrzem). Nie znam więc odpowiedzi na pytania meta-polityczne ani polityczne, a te interesowałyby mnie najbardziej. Pozostaje mi zgadywać. Króciutko z zaznaczeniem na tak i nie.

LiD – nie. Od momentu powstania wielekiej michnikowej wizji przeobrażenia polskiego narodu w naród zaprojektowany przez niego samego byłem jej zadeklarowanym przeciwnikiem. Dlaczego: bo nie wierze w projektowanie narodów (w szczególności przez trockistów).

Zlepek michnikowej idei z brakiem jakiejkolwiek wśród byłych komunistów miał dać nową jakosć. Dał. Dołozył jeden błąd kardynalny do masy licznych błędów i nieszczęść.

PO – miała być partią liberalną o remormatorskim obliczu. Okazała się aideową grupą kolegów połączonych wspólnymi interesami. Program gospodarczy PO znamy. Realizuje go premier Gilowska. Ktokolwiek ją na tym stanowisku zastapi z nadania PO będzie to zmiana na gorsze, bo wtórne. PO stanie się zakładnikiem elektoratu, któremu obiecała rozdawnictwo starając się przebić PiS. Żywotność PO oceniam na 2 lata; niezależnie od tego, czy wygra, czy przegra.

PiS – patriotyczny w tradycyjnym stylu etato-socjalizm. Wybieram, bo każdy inny wybór jest znacznie gorszy.

LPR + UPR – może, może, ale za późno, za słabo i bez wystarczająco długiej debaty, która przekonałaby mnie, że nowe ugrupowanie mówi Rybarskim

TYle, mam nadzieję, że nie uznali Państwo tego za agiktkę.

Życzę wszystkim wspaniałego weekendu, odpoczynku i dobrych wyborów

komentarze (13)

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: